EğitimGenelSpor

Şampiyon Judocularla Buluştu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Üniversiteler Judo Türkiye Şampiyonasında üniversiteyi başarıyla temsil eden sporcu öğrencilerle bir araya geldi.

Sinop’ta gerçekleştirilen Üniversiteler Judo Türkiye Şampiyonasında 2 altın, 1 gümüş ve 9 bronz madalyanın yanı sıra; takımlarda bir ikincilik, bir de üçüncülük kupası kazanan Balıkesir Üniversitesi Judo Takımı, beraberlerinde Takım Sorumluları Doç. Dr. Özkan Işık ile birlikte Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’yu makamında ziyaret etti.

BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ettiği sporcuları ve takım sorumlularını elde edilen başarılı sonuçlar için tebrik etti. Rektör Oğurlu,19-24 Ağustos tarihleri arasında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de gerçekleştirilecek olan Üniversiteler Avrupa Judo Şampiyonasına da katılacak olan öğrencilere başarılar diledi. Sporcu öğrenciler de kendilerine gösterilen ilgi ve destekleri dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’ya ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

Üniversiteler Judo Türkiye Şampiyonasında Balıkesir Üniversitesi Öğrencilerinin Kazandığı Derece ve Madalyalar:

48 kg. Hanife ÖZCAN – Altın Madalya

57 kg. Aslınur SARI – Gümüş Madalya

70 kg. Şeydanur AYDIN – Altın Madalya

73 kg. Cemil Yiğit IRMAK – Bronz Madalya

81 kg. Abdülaziz KARA – Bronz Madalya ve

100 kg. Ömer Faruk AKKOYUNLU – Bronz Madalya

Kadınlarda Takımlar Türkiye İkinciliği

Karma Takımlar Türkiye Üçüncülüğü

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir