GenelSiyaset

Şıldak Yaşlıları Unutmadı

Vali Hasan Şıldak Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Kurban Bayramının birinci gününde bayramın birlik ve beraberliğini güçlendiren bir dizi ziyarette bulundu. 

Vali Şıldak program kapsamında ilk olarak Hasan Basri Çantay Erkek Yurdu’nda kalan depremzede misafirlerle bir araya geldi. Asrın felaketinin ardından Balıkesir’e gelen afetzedelerle her zaman yakından ilgilenen Şıldak, bayramda da onları yalnız bırakmadı. İl protokolünün de katıldığı programda vatandaşları tek tek dinleyen Şıldak çocuklara hediyeler verdi. Depremzede vatandaşlar acı ve burukluğun yoğun olarak yaşandığı bayramda kendilerini ziyaret eden, bayramlarını kutlayan Vali Şıldak’a teşekkür ettiler. 

Vali Şıldak, daha sonra tecrübeleriyle yarınlara ışık olan büyüklerin bulunduğu Balıkesir Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezini ziyaret etti. Huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayan Şıldak, onların hayır dualarını aldı. Huzurevi sakinleri misafirlerinin yollarını gözledikleri bayramda kendilerini yalnız bırakmadıkları için Vali Şıldak ve beraberindekilere teşekkür ettiler.
 
Vali Hasan Şıldak programının devamında Değirmen Boğazı Yol Kontrol Noktasında vatandaşın huzuru, güvenliği için görev başında olan emniyet ve jandarma personelinin bayramını kutladı. Daha sonra vatandaşın huzuru ve sağlığı için kesintisiz çalışan 112 Acil Çağrı Merkezi personelini ziyaret eden Şıldak, özverili çalışmaları için teşekkür ettiği personelin bayramını kutladı.

Bayram ziyaretleri kapsamındaki programına Gül Çocuk Evi’ni ziyaretle devam eden Vali Şıldak, çocukların bayram sevincine ortak oldu. Şıldak yakından ilgilenerek sohbet ettiği çocuklara hediyeler verdi. 

Vali Şıldak’ın bayramlaşma ziyaretleri Çocuk Destek Merkezi (ÇODEM)’ni ziyaretle son buldu. Bayramın neşesi olan çocuklara hediyeler veren Şıldak, onların bayramlarını kutladı. Çocuklar Vali amcalarına ziyaret dolayısıyla teşekkür ettiler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir