DünyaEğitimGenel

Uluslararası Projeleri Kabul Edildi

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Avrupa Birliği ve Türk Ulusal Ajansı tarafından farklı konu başlıklarında desteklenmeye uygun bulunarak hibe almaya hak kazanan projelerde görev alan akademisyenlerle bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu; Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Raif Sakin ve Edremit Zeytincilik Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tuba Öncül Abacıgil’i desteklenmeye layık görülen projeler dolayısıyla tebrik ederek teşekkür belgesi takdim etti. Projeleri kabul edilen akademisyenler de Rektör Oğurlu’ya ilgi ve destekleri için teşekkür etti.Edremit Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Programının paydaşları arasında yer aldığı “İklim Çağında Zeytin Ağacı Yetiştiriciliği: Uyum Stratejileri ile Mücadele” isimli proje hibe programı teklif çağrısına yapılan başvuru sonucu kabul edilerek, 109 bin Euro hibe almaya hak kazanmıştı. 
Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Edremit Meslek Yüksekokulunun paydaş olduğu “İklim Çağında Zeytin Ağacı Yetiştiriciliği: Uyum Stratejileri ile Mücadele” başlıklı projelerde yer alan akademisyenler ve birim yöneticileri yer aldı.

250 Bin Euro Hibe Almaya Hak Kazandı
Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu; Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan ile proje ekibinden Doç. Dr. Seyhun Durmuş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden Öğr. Gör. Dr. Cumali Yaşar ve Mellis Eğitim Teknolojilerinden Caner Anda’yı desteklenmeye layık görülen projeleri dolayısıyla tebrik ederek teşekkür belgesi takdim etti. Projeleri kabul edilen akademisyenler de Rektör Oğurlu’ya ilgi ve destekleri için teşekkür etti. 

Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu koordinatörlüğünde hazırlanan, “İnsansız Hava Aracı Bakım ve Onarımı İçin Elektromekanik Teknisyenlerin Mesleki Becerilerinin Geliştirmesi” adlı proje Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye uygun bulunarak, 250 bin Euro hibe almaya hak kazanmıştı.
Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulunun koordinatörü olduğu “İnsansız Hava Aracı Bakım ve Onarımı İçin Elektromekanik Teknisyenlerin Mesleki Becerilerinin Geliştirmesi” başlıklı projede yer alan akademisyenler ve birim yöneticileri yer aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir