EğitimGenel

Genç Seyyahlar Batman’da

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı” ile Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, farklı kültürel zenginlikleri tanıma ve sosyal sorumluluk çalışmalarında yer alma fırsatı yakaladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün “Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı” çerçevesinde; Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan “Kuvâ-yı Milliye Şehri’nden Medeniyetler Beşiği Bereketli Hilale” projesi değişim programına kabul edildi. Okul Müdürü Fatih Yılmaz ve proje öğrencileri; değişim programı kapsamında Batman iline yapacakları yolculuk öncesinde İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret ederek proje ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Seyyah Evliya Çelebi’nin ismi verilen değişim programıyla öğrencilerin; millî, manevi ve insani değerlerle kuşanması, farklı yöreleri sosyo kültürel açıdan tanıması, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanarak sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması hedefleniyor. Okulların eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda iş birliğinde bulunması, farklı uygulama ve tecrübelerin paylaşılması da çalışmanın kazanımları arasında yer alıyor.

Öğrenciler değişim programı ile Batman’da toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ile Rasim Özdenören ve Hayrettin Karaman’a yönelik etkinlikler de gerçekleştirecek. Proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları video çekimleri ile hazırlanması planlanan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Belgeseli’ne de katkıda bulunacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir