EğitimGenelİlçeler

Cunda MTAL’den Türkiye’de Bir İlk

Okul ve kurumlarda Türk Standartları Enstitüsü iş birliğinde; TSE & EOQ (Avrupa Kalite Teşkilatı) Personel Belgelendirme Programı’na uygun olarak ulusal ve uluslararası standartlar oluşturma çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılından beri yürütülüyor.

Bu kapsamda; Millî Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda, Balıkesir’de kurumların emniyetli ve sağlıklı bir hale getirilmesi adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonundaki planlamalar ile TS ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarını alabilmek adına okullarımızdaki çalışmalar özveriyle devam ediyor.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ayvalık Anaokulu da yürüttükleri çalışmalar neticesinde sertifikalarını almaya hak kazandı. İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin bulunduğu sertifika töreninde; Cunda MTAL Okul Müdürü Abdulaziz Yük, Müdür Yardımcıları Umay Kurdoğlu, İbrahim Yamaner ve Samet Sakal ile Ayvalık Anaokulu Müdürü Fatma Serim’e İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından sertifikaları takdim edildi.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; “TS ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi olmak üzere kendi okul türünde 3 belgeyi birlikte alan, denetim kapsamı açısından en büyük okul olma özelliği taşıması açısından Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Balıkesir’i gururlandırdı.

Müdürü Ali Tatlı; okullara belgelendirme çalışmalarında rehberlik eden İl Milli Eğitim Müdürü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ile belgelendirme sürecine katkı sunan herkese özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir