EğitimGenelİlçeler

100 Öğrenciyle Zeytinin Yolculuğu

Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında; Havran İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından “100 Öğrenciyle Zeytinin Yolculuğu” etkinliği gerçekleştirildi.

Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Balıkesir’de hazırlıklar heyecanla devam ediyor. Okul ve kurumlar tarafından gerçekleştirilecek etkinlikler planlanarak uygulamaya geçiliyor.
Türkiye’nin zeytin üretiminin en önemli merkezlerinden biri olan Balıkesir’de, zeytinin tarladan sofraya gelene kadar geçirdiği aşamalar öğrencilerimize uygulamalı olarak gösterildi.
Düzenlenen “100 Öğrenciyle Zeytinin Yolculuğu” adlı etkinlikte; öğrenciler tarlaya giderek kendi emekleriyle zeytin topladılar. Topladıkları zeytinleri tesise getirerek zeytin yağı haline gelene kadar geçirdiği aşamaları yerinde gözlemlediler. Tarladan sofraya zeytinin işlenme aşamalarının gösterildiği etkinlik, katılımcıların zeytinyağı tadımı yapmasıyla tamamlandı.
Havran İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Havran İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen “100 Öğrenciyle Zeytinin Yolculuğu” adlı etkinliğe; Havran İmam Hatip Ortaokulundan 100 öğrenci ile birlikte, Havran İlçe Kaymakamı Enver Özderin, İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Aydemir, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emre Çakan katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir