EğitimDünyaGenel

BAÜN’den 10 Yeni Uluslararası Anlaşma

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından, 4’ü ilk defa anlaşma sağlanan ülkelerden olmak üzere 10 yeni uluslararası iş birliği anlaşması yapıldı.

BAÜN Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurumlararası Anlaşmalar Sorumlusu Öğr. Gör. Ece Kanbur, yeni dönemde öğrenci ve personel hareketliliği faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için araştırma ve uygulama merkezi tarafından Malezya ve Kırgızistan ile ilk defa olmak üzere 5 ülkeyle iş birliği anlaşması, Kanada ve Rusya ile de ilk defa olmak üzere 5 ülkeyle protokol yapıldığını belirtti.

Merkez faaliyetleri hakkında bilgi veren Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Seda Şahin de yeni yapılanlarla birlikte 25 AB ülkesinden 132 üniversite ve 13 AB dışı ülkeden de 21 üniversiteyle olmak üzere toplamda 267 anlaşmalarının bulunduğunu belirtti. Yapılan anlaşmalarla kurumlar arasında ortak akademik çalışmalar ile öğrenci ve personel hareketliliği faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini planladıklarını söyleyen Doç. Dr. Seda Şahin, Balıkesir Üniversitesinin uluslararası rekabet gücünü ve tanınırlığını artırmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Yapılan yeni anlaşma ve protokoller şu şekilde;

Universiti Teknologi Malaysia – Erasmus+ ( Malezya)

Osh State University – Erasmus+ (Kırgızistan)

University Of Zadar – Erasmus+ (Hırvatistan)

Free International University Of Moldova – Erasmus+ (Moldova)

University Of West Attica-Erasmus – Erasmus+ (Yunanistan)

Protokoller:

Toronto Metropolitan University (Kanada)

Moscow State University Of Civil Engineering (Rusya)

Free International University Of Moldova (Moldova)

Kazakh National Women’s Teacher Training University (Kazakistan)

Gulistan State Pedagogical Institute (Özbekistan)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir