GenelEğitim

Filistin’de Hayatını Kaybedenler İçin Saygı Duruşu

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı; Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen işgal girişimi sonucunda başta çocuklar olmak üzere hayatını kaybedenler için Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde bayrak törenine katılarak öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

İsrail tarafından sivillere yönelik gerçekleştirilen ve son olarak 17 Ekim 2023 tarihinde hastaneye yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybedenler ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak için Türkiye’de üç gün millî yas ilan edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bütün çocuklar ve ailelerinin ırk, din veya siyasi görüşü ne olursa olsun ayrım yapılmadan güvenliklerinin sağlanması, sağlıklarının ve yaşam haklarının korunması, her türlü şiddet, zulüm ve sömürüye karşı tedbir alınmasının temel insani sorumluluklar olduğu vurgulandı.

Filistin halkına yönelik tüm dünya insanlarının vicdanını derinden yaralayan saldırılarda, özellikle çocuklarımız olmak üzere yaşamını yitirenler için Balıkesir’de tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarda bayrak törenlerinde 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir