GenelEğitimİlçelerSiyaset

Köteyli Köy Konağı Açıldı

Kırsal mahallelerin ‘köy odası’ geleneğini inşa ettiği modern köy konakları ile gelecek kuşaklara aktaran Karesi Belediyesi, Köteyli Mahallesi Köy Konağı’nı hizmete aldı. Açılışta konuşan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, belediye yatırım ve açılışlarının süreceğini söyledi.

Karesi Belediyesi, kırsal mahallelerin ‘köy konağı’ geleneğini inşa ettiği modern köy konakları ile gelecek kuşaklara aktarıyor. Bu yıl ortasında Armutalan Kültür Merkezi ve Kavaklı ve Çaypınar Sosyal Tesisi’nin açılışını gerçekleştirilirken, Köteyli Köy Konağı’da düzenlenen tören ile hizmete alındı. Köteyli Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Açılışta ilk olarak Köteyli Mahallesi Muhtarı Baki Eser bir konuşma yaptı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın mahalle ihtiyaçları konusunda kendilerini geri çevirmediklerini belirterek, teşekkür etti.

Başkan Orkan: “Merkezde olan hizmetlerin kırsal da gitmesini istiyoruz”
Daha sonra kürsüye çıkan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ilk olarak davetlileri selamladı. Sözlerine yoğun programı içinde açılışa katılan ve belediye çalışmaları konusunda destek sunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ederek başlayan Başkan Orkan, “Kırsalda yaşayan insanlarımızın, mevlit, düğün, taziye gibi birçok amaçla toplanası gerekiyordu. Bu programlar içinde sosyal tesis ihtiyaçlarımız vardı. Çok şükür bunları bir bir yapıyoruz ve açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar Kavaklı, Çaypınar ve Armutalan’da sosyal tesislerimizin açılışını yaptık. Bundan sonrada birçok açacağımız yerler var. Bunların dışında kırsal mahallelerimizde halı sahalarda yaptık. İstiyoruz ki merkezde olan hizmetin kırsala da gitmesi. Turplu, Kabakdere, Kamçılı, Tatlıpınar’da ve Yeniköy’de de halı sahalar yaptık. Kırsal mahallede yaşayanların hayatlarına değer katılsın istiyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Karesi Kaymakamlığına vekalet eden Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Ali Taşyürek, Altıeylül Belediye Başkan Vekili Feyyaz Çiftçi, Karesi ve Altıeylül Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri AK Parti Balıkesir İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, MHP İl Başkanı Niyazi Tunç, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, MHP Karesi Ilçe Başkanı Mustafa Bilsem duanın ardından açılış kurdelesini kesti. Açılış töreni davetlilerin sosyal tesisi gezmesi ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir