EğitimGenelİlçelerSpor

Şampiyon Öğrencilerden Ziyaret

Tekvando ve Muay Thai spor müsabakalarında şampiyonluk elde eden öğrenciler, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret etti.

Minik şampiyonlar, başarıya giden yoldaki disiplinli çalışmaları ve yaptıkları sporun derslerine olumlu yöndeki katkıları hakkında Müdür Tatlı ile sohbet etti.

Türkiye ve Dünya Şampiyonu olan 4 öğrenci ile birlikte İl Millî Eğitim Şube Müdürü Onur Aydın, Savaştepe İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, Savaştepe Fatih Ortaokulu Müdürü Şeyma Betül Karapınar ve Altıeylül Ortaokulu Müdürü Bedri Bayrak’ın bulunduğu ziyarette; disiplinli bir şekilde çalışma gerektiren Tekvando ve Muay Thai spor dallarının fiziksel ve zihinsel gelişime katkı sağladığı vurgulandı.

Antalya’nın Kemer ilçesinde 29 Eylül-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen Muay Thai Dünya Şampiyonası’nda, Savaştepe Fatih Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden Çilem Güngör 42 kg kategorisinde Dünya Şampiyonu, Ayşe Sevinç 38 kg kategorisinde ve Belinay Güngör 36 kg kategorisinde Dünya 2.si; 1-5 Ekim tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen Tekvando Türkiye Şampiyonası’nda Altıeylül Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Nisanur Bulut Türkiye Şampiyonu olarak Balıkesir’i gururlandırdı.

Balıkesir’e başarılarıyla gurur yaşatan öğrencilerimizi tebrik eden İl Millî Eğitim Müdür Ali Tatlı, “Geleceğin başarılı sporcularının yetiştirilmesini, öğrencilerimizin en az bir spor dalında kendilerini geliştirmelerini önemsiyor ve Müdürlüğümüzce destekliyoruz. Avusturya’da Kasım ayında düzenlenecek olan ‘Tekvando Dünya Sampiyonası’ ile 2 Kasım’da başlayacak olan ‘Muay Thai Akdeniz Oyunları’na katılacak olan öğrencilerimize başarılar diliyor; başarıya giden yolda öğrencilerimize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir