GenelEğitim

‘Ben Mustafa Kemal’im’

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 85. yılında Balıkesir’de rahmet, minnet ve saygıyla anıldı.

Anma programı Vali İsmail Ustaoğlu  tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleriyle birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız yarıya indirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılı dolayısıyla Albay Cafer Tayyar Nuran Oğuz Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen anma programı, Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Tarih Öğretmeni Numan Özbayram tarafından yapıldı. Ali Hikmetpaşa Ortaokulu öğrencisi Belinay Duman’ın “Sen Varsın Atatürk’üm” ve Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencisi Olcay Barış Şahin’in “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiirleri okumalarıyla program devam etti. 

Ebediyete irtihalinin 85. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Programı; Albay Cafer Tayyar Nuran Oğuz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ve izleyenlere duygu dolu anlar yaşatan “Ben Mustafa Kemal’im”  adlı oratoryo gösterisinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir